Select Your Style

Choose your layout

Color scheme

Co dělat po masáži

Co dělat po masáži

Tak jste si vychutnali kvalitní masáž, ale co teď? Ne, aby vás napadlo jít do práce, přeci jen masáž představuje i trochu zátěž (i když pozitivní) pro tělo a pravděpodobně zjistíte, že stejně nejste schopni pracovat nebo vůbec fungovat tak rychle jako obvykle po několik hodin. Ovšem po této době se vám energie vrátí, a ještě vyšší. Jak se po relaxaci cítíte, závisí i na vašem stavu před terapií, pokud jste hodně napjatí a nervózní, budete zřejmě potřebovat delší čas na regeneraci.

co dělat po masáži

Můžete cítit trochu bolesti ve svalech, pokud jste byli hodně napjatí. Po hloubkových masážích může být bolest i trošku intenzivnější (to by vás nemělo ale odradit, svaly na to nejsou zvyklé, proto ze začátku absolvujte jemné masáže). Pro úlevu se můžete naložit ho horké koupele například s trochou jablečného octa. Taková bolest může trvat i několik dní, ale není tak nepříjemná, jako samotné napětí, které nahradila.

Pitná voda je velmi důležitá pro podporu detoxikace vyvolané masáží. Toxiny se uvolňují z měkkých tkání a voda je pomáhá odplavovat z těla. Proto se napijte ihned po masáži. A pijte více i po zbytek dne. Vyhněte se alkoholu, protože dehydratuje a vaše tělo ho mnohem rychleji absorbuje.

Po absolvování zaznamenáte úlevu od dlouhodobé bolesti získané od chronického napětí či opakující se činnosti (například při neustálém sezení či stání). Také se může dostavit vyšší příval energie, bystřejší mysl a tím pádem i vyšší produktivita, která trvá i několik dní. Stejně tak zaženete úzkost a duševní únavu.

Shrnutí:

  • Dejte si na čas, neseskakujte ihned z masérského lůžka, jen co za masérkou/masérem zaklapnou dveře. Vychutnejte si tu chvilku klidu po tak relaxačním zážitku.
  • Opatrně při seskakování ze stolu, díky masážnímu na vašich nohou byste mohli uklouznout.
  • Nezapomeňte doplnit tekutiny a podpořit tak odplavení toxinů.
  • Oblékejte se pomalu, v klidu a snažte se vstřebat a zapamatovat všechny pocity.