Select Your Style

Choose your layout

Color scheme

Co dělat a nedělat po masáži

Co dělat a nedělat po masáži

Masáž je sama o sobě velmi prospěšná a léčivá. Pro správné působení masáže se doporučuje dodržet následující doporučení co dělat a nedělat po masáži. Budete překvapeni, nakolik můžou tyto tipy zlepšit výsledky vaší masáže.

Už během samotné masáže se doporučuje zhluboka dýchat a pokud možno nikdy nezadržovat dech. Zdravé okysličení pomáhá lépe prokrvovat svaly a celkově je lépe uvolňuje. Ideální je také komunikovat s masérem v případě konkrétních potřeb či požadavků.

Poměrně známé je i doporučení pití dostatečného množství tekutin. Adekvátní pitný režim je velmi důležitý pro správnou hydrataci, budování zdravé svalové tkáně a odstranění metabolického odpadu, který se hromadí ve svalech a při masáži uvolňuje.

Co dělat a nedělat po masáži

Pitný režim po masáži

Taktéž je důležité nepít bezprostředně po masáži kofeinové nápoje. Pití kofeinu po masáži může napjaté svaly zbytečně přetížit, takže je nejlepší se mu vyhnout. Pokud je to možné, zvolte spíše bylinkový čaj nebo vodu. Naopak ráno před samotnou masáží si šálek kávy nebo zeleného čaje klidně dopřejte.

Co se týká vlastní fyzické aktivity nebo cvičení, není problém jít si před procedurou zacvičit. Ovšem po masáži se doporučuje dopřát svalům 12 – 24 hodinový odpočinek, protože svaly potřebují čas na obnovu. Uvolněné svaly jsou totiž náchylnější ke zranění. Nic ovšem nezkazíte, když se zpátky do cvičení nebo sportu pustíte následující den.

 

Závěrem – co po masáži?

Ideální je zvolit spíše klidnější aktivity a odpočívat v teple. Dostavit se může i malá únava, která je však naprosto v pořádku. Pokud byla masáž dělána vonnými oleji, je ideální nechat je dostatečně vstřebat a hned se nesprchovat.