Select Your Style

Choose your layout

Color scheme

Tajemství hořké čokolády

Tajemství hořké čokolády

Nejen fyzické podněty, jako masáž, relaxační hudba, aromaterapie a další, které působí na vaše smysly, vylaďují vaši pohodu do rovnováhy. Ale také chuť si zaslouží trochu pozornosti. Chce to jen správnou potravinu, která vaši náladu ihned zbarví do růžova. Řeč je pochopitelně o temné delikatese známé tisíce let. Řeč je o tmavé čokoládě.

hořká čokoládaKakaové boby jsou plody kakaovníku, který miluje tropické deštivé počasí, ukrývají v sobě 45 – 53% tuku ve formě kakaového másla, 10% fenolů a flavanoidů, neboli antioxidantů. Dalších 1 – 3% tvoří teobromin a kofein, látky podporující centrální nerovový systém. Pak následují draslík, hořčík, vápník a železo.

 

  • Tento „pokrm bohů“ vám pomáhá bojovat s riziky kardiovaskulárních onemocnění a snižuje riziko úmrtí spojené s tímto onemocněním.
  • Kakaové polyfenoly dokážou srazit hladinu stresových hormonů.
  • Byť není ještě prokázané jak, je jisté, že čokoláda může měnit náladu. A to tak že vám vykouzlí pocity štěstí.
  • Další neklamným znakem, proč si dopřávat tuto lahůdku je, že ovlivňuje naši paměť. Může nám pomoci si lépe pamatovat.

Čokoládu si vybírejte vysokoprocentní. Mléčná čokoláda je sice vynikající, ale je to spíš samý cukr, který vám neprospívá. Ideální je tmavá hořká čokoláda.  Je pravda, že čokoláda s 90 % obsahem kakaa, může být až nepříjemně hořká. Začněte třeba na 50% a postupně přidávejte. Pár čtverečků denně vám zvedne náladu i zažene pocit, když vás honí mlsná. Myslete na svou náladu, srdíčko a paměť a zobejte čokoládu, abyste nikdy nezapomněli zobat.

I když vy máte závislost na čokoládě, svým zvířecím mazlíčkům ji přísně zakažte. Theobromin v ní obsažený může být  pro psy a kočky smrtelný.