Select Your Style

Choose your layout

Color scheme

Výhody hloubkové masáže

Výhody hloubkové masáže

Hloubkové masáže, jak už jejich název napovídá, nejsou jemné povrchové tahy, ale silné masážní techniky, jejichž pomocí masér najde a zneškodní každý svalový uzlík, které vám způsobuje bolest. Důraz je kladen na nejhlubší vrstvy svalové tkáně, na šlachy a vazivové tkáně. Hluboké, pomalé a pevné tahy prsty a rukou se používají k léčbě různých fyzických onemocnění. Chronické bolesti mohou zmizet díky účinkům masáží, které zlepšují průtok krve, čím se snižuje zánět působící bolest a odstraňuje svalové napětí.

výhody hloubkové masážePoděkuje vám i váš krevní tlak, na který působí stres a napětí. Masáž je nemilosrdně zničí a nahradí zvýšenou produkcí serotoninu, neboli hormonu štěstí a dobré nálady. V průběhu masážní terapie je možné se zbavit i nepříjemné zjizvené tkáně, která také může být bolestivá. Je to dáno tím, že se zlepší oběh lymfy a zvýši se i flexibilita a pohyb tkáně v postižené oblasti. Proto je vhodná pro lidi po operaci, čím se zjizvení může předejít.

Hloubková masáž je velmi efektivní také při léčbě poraněných svalů. Vzhledem k tomu, že usnadňuje pohyb toxinů ze svalů a pomáhá protáhnout napjatou či pokroucenou svalovou hmotu, může podpořit hojení. Také díky uvolnění snižuje bolest, proto se používají při rehabilitaci.

Pokud trpíte neustálým či opakovaným stresem a projevují se u vás jeho nepříjemné projevy, jako napětí, bolest hlavy, ztuhlá ramena a svaly, přináší hloubková masáž příjemnou a velmi žádanou úlevu. Protože je hloubková masáž vysoce-uvolňující a uklidňující, nestyďte se při terapii usnout. Je to také důkaz toho, že masér ví co dělá a masáž je účinná.