Select Your Style

Choose your layout

Color scheme

Výhody masáží

Výhody masáží

Výhody masáží jsou obecně známé a snad každý ví, že přispívají k celkové psychické i fyzické pohodě a pomáhají od bolesti či bolest zmírňují a zbavují nás některých nemocí. V neposlední řadě působí jako prevence, takže vám může ušetřit čas, nervy i finance při případné léčbě. Dotek, jako náš největší smysl reaguje velmi negativně na jeho absenci. Při nedostatku kontaktu se můžeme cítit v depresi a prožívat pocity opuštěnosti. To dokazuje, jak je dotek důležitý. Díky pravidelné masáži získáte i větší psychickou i fyzickou odolnost a vyrovnanost.

Některé z výhod masáží

  • výhody masážíZbavte se úzkosti a deprese – masáž představuje velkou dávku relaxace pro nervový systém. Snižuje hladinu kortizolu – stresového hormonu, snižuje krevní tlak a naopak zvyšuje hladinu serotoninu a dopaminu, které jsou zodpovědné za dobrou náladu a pohodu.
  • Zmírněte bolest – léčivé doteky pomáhají od bolesti a způsobují, že budete lépe fungovat. Snižují ztuhlost a bolest svalů a celkově pomáhají pohybu, zvláště trpíte li osteoartritidou.
  • Spěte do růžova – masáže příznivě podporují delta vlny, tedy ten druh mozkových vln, které jsou spojeny s hlubokým spánkem. Proto si klidně při masírování zdřímněte, nestyďte se.
  • Posilujte imunitu – bylo zjištěno, že díky pravidelné masáži se zvyšuje počet bílých krvinek, kterou jsou důležité pro boj s chorobami. Díky snížené hladině stresových hormonů je také váš imunitní systém odolný a v plné síle.
  • Zvyšte pozornost – masáže je skvělá i pro váš mozek, zbystřuje vaše smysly a budete víc ve střehu.
  • Odbourejte bolesti hlavy – díky dotekům si nejen zmírníte bolesti hlavy a předejdete migrénám, ale také snížíte napětí týlních svalů, hlavy a obličeje, takže si zařídíte prevenci bolesti hlavy.
  • Bojujte s věkem – masáž obličeje je vaše jízdenka do věčného mládí. Doteky podporují cirkulaci, lymfatickou drenáž a propůjčuje pleti vitalitu.
  • Vyzrajte na PMS – nenechte se už ovlivnit nepříjemnými pocity nadýmání a změnami nálad.
  • Usnadněte si boj s vážnou nemocí – v případě občas drastických léčebných metod, například při boji s rakovinou, je možné zmírnit následky, jako je únava, bolest, deprese či zvedání žaludku příjemnou masáží.

Netřeba se dívat na masáž jako na prostředek léčby či odpočinku, až když se nějaký problém dostaví. Nahlížejte na ni jako na prevenci a užívejte si zdravé tělo i mysl. Výhod masáží je je celá řada a na každého působí něco jiného, vyzkoušejte se na vlastní dotek.