Select Your Style

Choose your layout

Color scheme

Zrelaxujte se během práce

Zrelaxujte se během práce

V dnešní době zaměřené na kariéru a vydělávání stále více peněz trávíme v práci stále více času. Ať už sedíte celý den za stolem nebo máte rozlétané zaměstnání a trávíte na nohou ráno, odpoledne i večer, je třeba si uvědomit, že zdraví máte jen jedno a přepínat se vám rozhodně neprospívá. Spousta lidí by namítla, že se prostě zastavit nemohou, ale je to pouze o prioritách. Nenechte si vzít to nejcennější, myslete aspoň trochu na svou schránku a investujte čas do sebe.

  • relaxujte v práciVyzkoušejte vědomé dýchání kdykoli na vás padne panika nebo vás přepadne stres. Je to velmi jednoduché. Zavřete oči, pořádně se nadechněte nosem. Vzduch veďte až do břicha (nikoli pouze nádech do hrudníku) a pomalu vydechujte ústy. Opakujte několikrát. Budete se divit, jak vás „pouhé“ dýchání dokáže uklidnit.
  • Teď, když víte jak dýchat, vyzkoušejte to na čerstvém vzduchu. Běžte se o pauze trochu provětrat, nadýchat a (v případě pěkného počasí) získat i energii ze sluníčka. Pět minut vám bude bohatě stačit. Soustřeďte se na sluneční svit, vánek, šumění listů v korunách stromů. Pracovní úzkost rychle odezní.
  • Promasírujte se do pohody. Položte si prsty na spánky a masírujte jemnými krouživými pohyby. Stres a bolest hlavy by měli odeznít. Tlak na spánky vyvíjejte jen takový, aby vám to bylo příjemné. Tímto pohybem můžete pokračovat až k zadní straně krku a nakonec několikrát stisknout ramena. Budete se cítit svěží.
  • Vyměňte ranní šálek kávy za lahodný čaj. Uchopte hrníček oběma rukama a klidně popíjejte. Můžete zvolit mátový pro osvěžení a nastartování trávení. Zázvorový s medem a citronem, který je silný bojovník proti nemocem. Heřmánkový uklidní kašel a příznaky nachlazení. Černé a zelené čaje vás správně nakopnou a ovocné jsou hlavně lahodné.
  • Myslete pozitivně. Ano, když se na vás valí povinnosti, zdá se to občas nemožné. Ale je na vás, jestli si černé myšlenky připustíte. Náladu si můžete zlepšit i tím, že se budete na něco těšit. I kdyby to bylo jen to, že si po práci zhlédnete váš oblíbený seriál. A nezapomeňte, že úsměv je nakažlivý. Usmívejte se a za chvíli budou mít úsměv na tváři i vaši kolegové.
  • Hýbejte se. Projděte se během pauzy, vyměňte schody za výtah nebo se protáhněte za pomoci pár jednoduchých cviků vhodných do kanceláře. Zbystří se vám mysl a zvýší krevní oběh.

Objem každodenních povinností zřejmě nebude jednoduché zredukovat, ale můžete se naučit zvládat je pozitivně tak, aby vám nebraly sílu a životní energii.